Atılım Ortopedi
Telefon: +90 (312) 432 37 61
Faks: +90 (312) 432 37 99

Unity - Dizliksiz Vakum Sistemi

Unity - Dizliksiz Vakum Sistemi

Unity, dizlik hissi ve kısıtlamaları olmaksızın vakumlu süspansiyonun güvenliğini ve bağımsızlığını sunar. Össur'un bu gelişmiş sistemi, hacim dalgalanmalarını etkili bir şekilde çözer ve Flex-Foot teknolojisi ile tamamen uyumludur.
• Dizlik gerekmez: Daha yüksek hareket kabiliyeti ve kullanıcı toleransı
• Etkili hacim dengeleme
• Basit tasarım: Hızlı ve kolay oluşan/bırakılan vakum
• Bağımsız pompa: Risksiz şok fonksiyonu
• Hafif: Sistemin tamamı yalnızca 130 g ağırlığında

Unity, yumuşak doku hacminin stabilize edilmesine ve sonuç olarak daha etkin bir süspansiyonun sürdürülmesine yardımcı olan distal vakum oluşturma kapasitesi ile benzersizdir.

Bu tasarım, daha geleneksel diz üstü vakum yöntemleri ile ilişkili proksimal vakum kaçağı ve delinme risklerini en aza indirir. Dizlik kullanılmadığından dolayı, hareket aralığında sınırlama olmaz ve vakum tek bir düğmeye dokunarak hızlı ve kolay bir şekilde serbest bırakılabilir.

Kanıtlanmış Seal-In® ve Flex-Foot® teknolojisi ile kullanım için ilk vakum sistemi

Unity, Iceross Seal-In V silikon linerin arkasındaki, başarısı kanıtlanmış teknolojiye dayanmaktadır. Contadaki hacme adapte olabilen uçlar, kalan uzva uyum sağlar ve basıncın eşit dağılmasına yardımcı olur. Ve tasarıma dahil edilen patentli Wave, dizin serbestçe hareket etmesine imkan verir.

Nasıl Çalışır?

Gereksinim duyulan yere, yani uzvun distal çevresine vakum uygulayan Unity™, son derece etkili ve dizliksiz vakum süspansiyonu sağlarken, hacmin stabilize edilmesine yardımcı olur.
Uzvun genellikle daha çok yumuşak doku içeren distal ucu, hacim dalgalanmalarına karşı en duyarlı olan ve iyi bir süspansiyon ile protez işlevi için etkin stabilizasyona ihtiyaç duyan bölgesidir. Buna karşın, kemik ve tendonları içeren ve dize daha yakın olan bölge ise, gün boyunca nispeten stabildir.
Vakumun distal olarak uygulanması, contanın üst kısmındaki alanın herhangi bir şekilde kısıtlamaya maruz kalmadığı anlamına gelmektedir.

1. Çerçeve ve Destek Ucu

Destek ucu ayağa bağlanırken (proksimal olarak) çerçeve topuk desteğine oturur. Bu iki parça, ayağın orta kısmına yakın çakıştıkları noktada birbirine sabitlenir. Çerçeve ve destek ucu, ağırlığın protez ayağın topuk kısmına verilmesi halinde çerçevenin yukarı, destek ucunun da aşağı doğru hareket edebileceği bir şekilde tasarlanmıştır, bu şekilde aralarındaki membran çekilir ve genişler.

2. Tek yönlü vanalar

Hava her adımda soketten etkin bir şekilde dışarı atılırken, tek yönlü vanalar sayesinde havanın sokete geri girmemesi sağlanır.

3. Topuk desteği

Topuk desteği Unity'nin üst ucu için emniyet desteği ve yüksek yüklerde topuk yer değiştirmeleri için tampon (durdurma) olarak davranır.

4. Membran

Membran pompa mekanizması iki ucun arasında bulunur. Membran genişlediğinde, hava etkin bir şekilde soketten çıkar.

Unity sisteminde, vakumun kolay, hızlı ve otomatik olarak birkaç küçük adımla etkili bir şekilde oluşturulmasını sağlayan üç işlevli bir vana bulunmaktadır. Kullanıcı için eşdeğer önemde olan bir diğer özellik de serbest bırakma işlevidir; düğmeye bastığınızda vakum anında serbest bırakılır.

Çözüm Ortaklarımız

ortez protez ankara, protez ankara, karbon ayak protez

c-leg protez, protez mikro işlemci, diz altı protez, diz üstü protez
ortopedi, ileri teknoloji protez, bionik protez, kol protezi, bacak protezi, ayak protezi, reho, ortez
ortez protez ankara, protez ankara, karbon ayak protez, c-leg protez, protez mikro işlemci, diz altı protez, diz üstü protez, ortopedi, ileri teknoloji protez, bionik protez, kol protezi, bacak protezi, ayak protezi, reho, ortez